سخنی دوستانه با مدیرعامل محترم نساجی مازندران 

جناب آقای آذری،مشکلات نساجی با دادن بیانیه حل نمی شود 

مازندلیگ: 15 هفته از بازیهای فصل 89-90 می گذرد و متاسفانه شاهد نتایج تاسف باری از سوی تیم نساجی مازندران هستیم.از ابتدای این فصل تا کنون ابهاماتی در روند این تیم بوجود آمده است که ما و اکثر هواداران نساجی را رها نمی کند.ابهاماتی که ظاهرا فقط مدیرعامل محترم نساجی می تواند آن را برطرف کند. بیانیه اخیر آقای سعید آذری بهانه ای شد تا مطالبی را خدمت مدیرعامل محترم نساجی مازندران و هواداران دوست داشتنی نساجی عرض کنیم.

جناب آقای آذری عزیز احساس می شود وعده های داده شده  جنابعالی در اول فصل با شرایط موجود باشگاه نساجی همخوانی ندارد.بهتر است در ابتدا فلش بکی به گذشته بزنیم تا بهتر بتوانیم منظور خود را بیان کنیم.

متن کامل در ادامه مطلب 

با تغییر مخالفم

شما در ابتدای روزهای حضور خود در قائمشهر عنوان کردید با تغییر مخالفم و سعی می کنیم اسکلت اصلی فصل گذشته را حفظ کنیم.هنوز چند روزی از این ادعا نمی گذرد شاهد بودیم مشغول جذب بازیکنانی هستید که در حد و اندازه های نساجی نیستند و دیدیم که در ادامه نتوانستند کمکی به این تیم بکنند.

 

براستی فلسفه جذب دانیل، دروازبان برزیلی تیم  آن هم با 80 هزار دلار چه بود؟!!چه کارنامه ای از او دیده بودید که عنوان شد بهترین دروازبان خارجی لیگ ایران را به خدمت گرفتیم؟!!در چند بازی ابتدای فصل که بدلیل عدم مجوز از سوی  فدراسیون بازی نکرد در ادامه نیز شاهد دریافت پیاپی گل توسط او بودیم .در حالی که ما سعید ابراهیم پور را به عنوان جانشین طهماسبی داشتیم که قبلا امتحال خود را پس داده بود و یا می توانستیم از مهیار حسن نژاد که هم اکنون کاپیتان تیم صنعت اس استفاده کنیم.

علی حداد را به عنوان ستاره جدید نساجی معرفی کردید به خدمت گرفتید.چندین بار داد زدیم که آقا این بازیکن تمرکز لازم برای بازی در نساجی را ندارد و در حد و اندازه های نساجی نیست ولی بیشتر به او اعتماد می شد و از دست دادن بختهای مسلم گلزنی توسط او سوهان روح هوداران نساجی شده بود.پس کجا رفت ستاره جدید نساجی در این فصل؟!!

 

به خاطر امیدهای نساجی به این تیم آمدم!!

جناب آقای آذری شما در ابتدای فصل عنوان کردید: به خاطر امیدهای نساجی به قائمشهر آمدم. ولی در ادامه شاهد بودیم هیچ بودجه ای را برای قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ایران در نگرفتید و حتی راضی به انحلال این تیم شدید.براستی اگر مقاومت هواداران نساجی نبود شاید تیمی به نام نساجی در فصل جدید لیگ امیدها حضور نداشت.جالب اینجاست که این تیم قهرمان امیدهای لیگ برتر می شود ولی سودش را تیمهای دیگر با جذب بازیکنان آن می برند.مسلما به نتایجی که این تیم در چند بازی فصل جدید دست یافته است اشراف  کامل دارید!

جنجال در رسانه ها

متاسفانه در طول امسال چندین بار شاهد بودیم در بیانیه های خود  افرادی معلوم الحال را مسبب ناکامی های نساجی معرفی کردید.در صورتی که به خوبی روشن است علاوه بر حرکات این افراد معلوم الحال اشتباهاتی نیز از سوی خود باشگاه صورت می گیرد که به آن پرداخته نمی شود.

در سایت باشگاه هادی خدادادی را عامل انتقال اطلاعات تیم به بیرون معرفی و در ادامه اخراج کردید.البته خود شما بهتر از ما می دانید کاپیتان چندین ساله نساجی مسائلی را به چند نفر از دوستانش انتقال داد که  خود آن مسائل نیز به نوبه خود می تواند باعث بر هم زدن تمرکز تیمی باشگاه نساجی شود.مطمئنا متوجه منظور بنده شدید!!!!! به هر حال اخراج اینچنینی همچین بازیکنی که چندین سال در این تیم زحمت کشید در شان باشگاه نساجی نیست.

بعضی بازیکنان از جمله مجید هوتن را به علت بی انضباطی سی میلیون تومان جریمه کردید و این موضوع را  با افتخار تمام در سایت رسمی باشگاه جار زدید.از اینکه مجید هوتن بنا به دلایلی باید تنبیه انضباطی می شد شکی نیست.کما اینکه ما هم این اقدام باشگاه را در آن برهه از زمان مناسب می دیدیم ولی ای کاش  قبل از ترور شخصیت این بازیکن،در بازیهایی که این بازیکن یک تنه عامل موفقیت نساجی بود نیز او پرداخته می شد تا اکنون شاهد آن نباشیم که مجید هوتن به یکی از بی اثر ترین بازیکنان نساجی تبدیل شود.ضمنا در بیانیه اخیر خود جریمه های بازیکنان را جزئی از هزینه های خرید جدید تلقی کردید!!! ظاهرا سیاست باشگاه این بوده که در طول فصل روی جریمه های نقدی بازیکنان نیز حساب ویژه ای باز شود!!!!!

چندین بار در مصاحبه های مختلف هزینه های امسال نساجی را نصف هزینه های سال قبل برشمردید!!براستی چه دلیلی دارد که همچین مسائلی در روزنامه ها مطرح شود؟!!

تا آنجاییکه ما خبر داریم هزینه های سال قبل نساجی زیر دو میلیارد  و پانصد میلیون تومان بوده که از این رقم باید ۷۰ میلیون تومان سود حاصل از فروش مهدی مومنی را کم کنیم. ولی گویا هزینه های امسال نساجی نیز به مانند سال قبل به بیش از دو میلیارد تومان رسیده است.کافی است به تشکیلات عظیمی که شما در سایت رسمی باشگاه از آن به عنوان (ایجاد توانمندی اداری) نام برده اید دقت کنید تا ببینید به علت ایجاد پستهای فرمایشی همچون معاون فنی ،مدیر اجرایی،مدیر تدارکات،مدیر پشتیبانی،مدیر روابط بین الملل و .. و  . و  چه هزینه هایی روی دوش باشگاه گذاشته اید.مطمئنا به یاد دارید که در ابتدای حضور خود در نساجی عنوان کردید به تنهایی با اتوبوس خود را به قائمشهر رسانده اید.حال نگاهی به اطراف خود بیاندازید تا ببینید چند نفر را با خود به قائمشهر آورده اید.ضمنا به حساب هزینه های اقامت دلمیر و دانیال در هتل  نیز نگاهی داشته باشید بد نیست.ای کاش اعلام می کردید هزینه اقامت هر شب این بازیکنان در  هتل مربوطه چقدر است.

 نوع یارگیری این فصل نساجی!!!

آیا نگاهی به بازیکنان جذب شده توسط باشگاه کرده اید؟امسال شاهد بازیکنی مانند اکبر بختیاری هستیم که هر زمان به تمرینات نساجی آمدیم فقط مشغول دویدن دور زمین بود و چیز خاصی از او ندیدیم.امسال بازیکنی مثل تورج رجایی داریم که با وجود مانورهای تبلیغاتی اول فصل  به یک نیمکت نشین صرف تبدیل شده است.

امسال علی حداد را داشتیم که از زدن یک بغل پای ساده عاجز بود و نمی دانست موقع حمله باید کجای زمین قرار گیرد.امسال دانیلی را داشتیم که نوع دویدنش طوری بود که فکر می کردیم تیغ به پایش فرو رفته است!!!  حال به اضافه وزنش کاری نداریم. امسال دلمیر باجیکی را داشتیم که با وجود مشکلاتی فنی که در تیم وجود داشت به تعطیلات سه هفته ای کریسمس می رود!!! تا آنجایی که ذهنمان یاری می دهد فصل قبل تعطیلات نیم فصل مصادف شده بود با تعطیلات کریسمس.ولی بازیکنان خارجی نساجی به جای تعطیلات کریسمس در گرگان حضور داشتند و مشغول بازی تدارکاتی با تیم اتکا گرگان بودند.

بابک رضی و حامد حاجتی را به عنوان بازیکنانی که می توانند سرنوشت تیم را تغییر دهند به این تیم آوردید ولی ار آنها هم چیز خاصی ندیدیدم.امسال در تیم بازیکنی به نام فرید کریمی حضور دارد که یک نیم فصل مصدوم بود ولی به مانند حامد بور بور از لیست خارج نمی شود.باز جای شکرش باقیست که محمد آرام طبع در این تیم حضور دارد تا حداقل به جذب همچین بازیکنی به خود ببالیم.البته اختلاف مبلغ قرارداد این بازیکن با قرارداد بعضیها نیز در نوع خود جالب توجه است!!

آیا حالا پی بردید  اعتراض هواداران فهیم نساجی در تمرینات ابتدای فصل و زمان یارگیری برای چه بود؟ این موضوع را چندین بار در سایت آوردیم و نسبت به نحوه یارگیری بازیکنان اعتراض کردیم ولی سودش برای ما فقط فحش و بی احترامی در نظرات بعضی دوستان در سایت بود.متاسفانه بازیکنان تاثیر گذاری را در ابتدای فصل از دست دادیم که اکنون اگر در تیمهای جدید خود وزنه ای به شمار نروند،حداقل بد کار نکردند .در عوض با جذب بازیکنانی در سطح پایین،عیار تیم خود را به طرز وحشتناکی پایین آوردیم.

جالب اینجاست که با وجود همچین بایکنانی شاهد دیپورت شدن بدرا جاکیته ای هستیم که به اعتقاد اکثر هواداران نساجی خیلی بهتر و باتجربه تر از این بازیکنان بود.بازیکنی که در اولین بازی نیم فصل دوم به میدان می رود ولی به قول شما به علت عدم آگاهی از قوانین ،قرارداد این بازیکن یک طرفه فسخ و از باشگاه اخراج می شود تا شاهد شکایت این بازیکن در فیفا توسط مدیر برنامه های او باشیم.

در عوض بازیکنانی را به خدمت گرفتیم که به جز دیوید ویکروم  که در شیرین فراز  تقریبا بد کار نکرد بقیه به مانند هندوانه ای سربسته هستند و هنوز امتحان خود را پس نداده اند.ظاهرا تیم نساجی مکان خوبی برای آزمایش بازیکنان شده است.ظاهرا قرار است امثال آشیل هم بازیکنی به مانند دانیل از آب در آید .بازیکنان ایرانی جذب شده هم تا به حال اسمی از آنها نشنیدیم.براستی این بازیکنان می خواهند در نیم فصل دوم نساجی را نجات دهند و توانمدی ما را برای رسیدن به صدر جدول افزایش دهند؟احساس می شود به مانند اول فصل قرار است دوباره از یک سوراخ گزیده شویم.

 موضوعی که نباید فراموش کنیم این است که این تیم  در شرایطی وارد جریان خرید بازیکنان جدید شده است که هنوز با مسئله شکایت بازیکنان قدیمش از جمله المیر تولیا و دو سه تن دیگر دست به گریبان است و مشکلاتش حل نشده است.

باختهای بیرون از خانه!!!

متاسفانه اولین بازی نیم فصل دوم را در بیرون از خانه به ابومسلم باختیم.ظاهرا هر موقع این تیم بیرون از خانه بازی دارد باید سه امتیاز آن را به حساب حریفان منظور کنیم و با کسب یک تساوی کلاه خود را به هوا بیاندازیم و شادمانی کنیم.پیام مخابرات شیراز هنوز در خانه نتوانسته پیروز شود ولی متاسفانه با کسب تساوی مقابل این تیم باید احساس غرور کنیم.پیامی که تیم صنعت ساری موفق به شکست این تیم در شیراز شد.البته کمکهای تیم صنعت به تیم نساجی از نوع نتایج درخشانش مقابل حریفان اصلی ما نیاز به بحثی جداگانه دارد که از حوصله این بحث خارج است.

براستی چرا باید یک نیم فصل زجر بکشیم تا ببینیم آیا مشکل بازیهای بیرون از خانه نساجی برطرف می شود یا خیر؟جالب اینجاست که ادعا می شود به علت اینکه مقابل حریفان دفاعی بازی نمی کنیم و رو به جلو حرکت می کنیم می بازیم!!ظاهرا بعد از بازی فیلم آن آنالیز نمی شود تا شاهد باشیم بازیکنان ما در طول نود دقیقه از خلق حتی دو موقعیت در بعضی بازیها عاجزند.اگر قرار باشد روند رو به جلوی تیم بدین گونه باشد همان بهتر که برای کسب یک امتیاز بازی ،نود دقیقه از منطقه  دفاعی تکان نخوریم.اگر قرار است مهر باخت در خانه حریفان بر پیشانی ما نقش ببندد چه لزومی دارد  با بردن این همه جوان عاشق و دلسوخته به همراه تیم،آنها را نیز شاهد همچین ناکامیهای مضحک کنید؟

راستی، آیا به آمار گل  زده نساجی در بازیهای بیرون خانه رجوع کرده اید؟هفت بازی و فقط دو گل زده!!!!!!!!

براستی تیمی که داعیه صعود به لیگ برتر را دارد می تواند با همچین آمار وحشتناکی به سرمنزل مقصود برسد؟

تازه افتخار می کنیم بعد از باخت بازیکنان ما کلی گریه کردند یا اول بازی نوشته ای حماسی روی دیوار رختکن می چسبانند.عزیز من غیرت را باید داخل زمین نشان داد نه روی دیوار رختکن.با گریه یا ایجاد روحیه کاذب مشکل تیم حل نمی شود.چرا نمی خواهید قبول کنید مشکلات فنی کمر این تیم را شکسته است؟چرا نگاهی به تمرینات یکنواخت نساجی نمی اندازید؟چرا مشکلات انظباطی بازیکنان در تمرینات دیده نمی شود؟مگر وظیفه سرپرست تیم چیست؟در فوتبالی که سرپرست تیم سرمربی عوض می کند سرپرست نساجی چگونه نمی تواند بازیکنانی که جلوی چشم سرمربی ایجاد جنجال می کنند را جمع کند؟

مشکل با دادن بیانیه حل نمی شود

جناب آقای آذری عزیز مشکل نساجی با دادن بیانیه حل نمی شود.بیانیه هایی که به مانند مانورهای جنگی هر بار به دنبال دشمن فرضی می گردید.شما در بیانیه اخیر خود بازی دادن چند جوان غیور قائشمهری را جز حداقل هایی به حساب آوردید که به آن دست یافتید.دوست عزیز این حداقلی که شما از آن یاد می کنید در گذشته پوست پیازی برای ما ارزش نداشت.چون در سالهای گذشته با وجود نبود هیچ امکانات و بودجه ای همین جوانان غیور قائمشهری نام نساجی را بهتر از تیم امسال شما بر سر زبانها انداخته بودند.

ببینید کار ما به کجا رسیده است که اکنون باید به علت استفاده از چند جوان قائمشهری آنهم در تیم شهر خودمان از خوشحالی پشتک وارو بزنیم.این موضوع برای ما افتخار نیست .نساجی همیشه معدن جوانان مستعد و غیور بوده است و این برای ما تازگی ندارد.افتخار ما قائشمهری ها این است که ۸۰ درصد گلهای این فصل نساجی توسط همین جوانان غیور قائمشهری زده شده است!!!!!!!!!

جناب آقای آذری عزیز همین نساجی تا دو سال پیش ،بازیکنانش در بازیهای بیرون خانه فقط ساندویچ می خوردند.از غذاهای آنچنانی خبری نبود.از اردو و تمرینات منسجم خبری نبود.از پول خبری نبود. در آن سالها فقط غیرت بود و عرق به تیم نساجی و شهر قائمشهر.

سال گذشته عنوان می شد باید در کنار سرمایه مدیریت صحیح نیز داشت.امسال شما را آورده اند تا مدیریت صحیح را در کنار پول قرار دهند تا این تیم به حق واقعی خود برسد.ولی ظاهرا قرار است به مانند برنامه ۵ ساله شما در تیم ذوب آهن که به نائب قهرمانی لیگ و قهرمانی جام حذفی ختم شد ۵ سال در انتظار لیگ برتری شدن نساجی بنشینیم.اما باید قبول کنید نتایج شما در تیم شهرتان با صعود نساجی به لیگ برتر با این همه دبدبه و کبکبه خیلی فرق دارد.کافیست نگاهی به دیگر تیمهای لیگ یک بیاندازید تا ببینید شرایط صعود ما به لیگ برتر از ۹۰ تیمها مساعد تر است.

امیدواریم مدیرعامل محترم نساجی سطح توقعات خود را در انتخاب حداقل ها بالا ببرد و حداقل حداقل ها را در صعود نساجی به لیگ برتر ببیند.تا زمانی که این تیم به لیگ برتر صعود نکند حداقل های مدنظر شما(ساخت زمین اختصاصی ،ساخت زمین مسابقه اختصاصی ،ایجاد توانمندی اداری،ایجاد سازماندهی قدرتمند در بخش تعاملات اجتماعی) به درد هیچ کس نمی خورد.

مطمئنا مدیرعامل محترم نساجی مازندران در طول این فصل به خوبی دریافته است که جمله معروف (هواداران قائمشهری فوتبال را خوب می فهمند) در حد حرف نیست و واقعا این عزیزان بین خوب و بد مرزی قائلند.

جناب آقای آذری عزیز نمیدانیم ما را نیز جز آن رسانه های محلی درنظر گرفتید که مثل مارمولک های شناخته شده  هستیم یا نه؟ولی این را خوب می دانیم این راهی که شما می روید به ترکستان است و مطمئنا با این روش در پایان فصل اگر به مقام فصل قبل نساجی هم دست پیدا کنیم جای شکرش باقی است.البته شانسی که امسال آوردیم این است که همه تیمها تا اینجای کار نتایج متغیری کسب کرده اند و شاهد تیمی که نسبت به سایر تیمها برتری محسوسی داشته باشد نیستیم.

شما به مانند بیانیه اخیرتان باز عده ای را دشمنان دوست نمای نساجی قلمداد کردید که قصد فرافکنی و .. دارند!!!  احساس نمی کنید اصل موضوع را ول کرده اید و به فرع چسبیدید؟ای کاش مرزی بین دشمن و دوست کشیده می شد و حرفهای دلسوزانه هواداران نساجی را هم می شنیدید.ای کاش برای یکبار هم که شده در بیانیه های خود اشتباهاتی که را تا به حال مرتکب شدید لیست می کردید.البته خیلی از هواداران نساجی در جریان تمام این جریانات قرار دارند ولی از آنجایی که مرغ همسایه غاز است آرامش تیم را بهانه قرار دادند تا بلای سال قبل،بر سر تیم محبوبشان نیاید.

مطمئنا مدیرعامل محترم نساجی مازندران در همان اول فصل دریافته است که هواداران نساجی  بعضی مواقع در شرایطی قرار می گیرند که حتی ملاحظه اسطوره فوتبال شهر و استانشان را نمی کنند.فکر میکنم منظورم را از این جمله خوب رسانده باشم.

در پایان امیدواریم از تجربه های تلخ فصل گذشته نهایت استفاده را ببریم و نسبت به سالهای گذشته پایان فصل متفاوتی را شاهد باشیم.انشاله با صعود نساجی نساجی به لیگ برتر باعث شادی روح عزیز از دست رفته جامعه بزرگ نساجی، مرحوم آرش مهدی پور شود

نوشته شده در تاریخ جمعه بیست و دوم بهمن 1389    | توسط:    | طبقه بندی: حواشی،     | نظرات()